چشم گربه‌ایی
4 فوریه ,2019

عمل چشم گربه‌ایی و عوارض آن

چشم گربه‌ایی یک نوع جراحی است که  در ناحیه چشم سوراخ هایی ایجاد کرده و پلک را تا حدی  بالا می کشند و در لبه ی استخوان بیرونی چشم فرد پلک را ثابت می کنند و برای این که ابرو نیفتد باید دم ابرو نیز ب بالا کشیده شود تا متناسب با چشم قرار گیرد .

عمل پلک با عمل چشم گربه ایی فرق دارد زیرا پلک ها معمولا با افزایش سن، از بین رفتن کلاژن و آسیب پلک بر اثر نور مستقیم خورشید و یا وراثت حالت افتاده پیدا کرده است و حالته اصلی خود را از دست می دهند. عمل پلک حالتی درمانی و اصلاحی برای پلک ها دارد یعنی پوست، چربی و یا تیکه اضافی آن ها را برداشته و پلک ها را ترمیم می کنند و به جای اصلی و اصولی آن می برند و با عمل چشم گربه ایی بسیار متفاوت است .

عمل چشم گربه‌ایی و عوارض آن

چشم گربه‌ایی و عوارض آن :

این عمل زیبایی غیر طبیعی ایجاد می کند که شاید برای همه خوشایند نباشد و اصولا یک جراحی محسوب می شود ولی چشم گربه‌ایی و عوارضی که دارد به این عمل نمی ارزد زیرا  با برش قسمتی از پلک باعث صدمه به تارهای عصبی و اعصاب صورت می شود و احتمال ریزش مو، ابرو در ناحیه عمل بسیار زیاد است و چون متخصصان این عمل را انجام نمی دهند و غیر کارشناسی این عمل صورت می گیرد در اکثر موارد باعث گندیدگی پوست ناحیه کشیدگی می شود. خونریزی، عفونت، کشش بیش از حد پلک از آثار این عمل می باشد و یا حتی منجر به کوری می شود . به دلیل برداشت زیاد پلک ، فرد در پلک زدن  نیز دچار مشکل می شود و در بعضی موارد حتی نمی توانند چشمان خود را کامل ببندند.

افرادی که عمل چشم گربه ایی را انجام می دهند خیلی زود دچار افسردگی و بیماری های روحی روانی می شوند و اگر زمینه مشکلات روحی را داشته باشند این مشکل چند برابر می شود و باید تحت درمان قرار گیرند .

مجازات عمل چشم گربه‌ایی چیست؟

عمل چشم گربه ایی 2 ماه حبس 74 ضربه شلاق مطابق با قانون 638 مجازات اسلامی است زیرا غیر مشروع و عرف بوده و غیر قانونی می باشد این مجازات هم برای کسی که خاستار این عمل است و هم برای کسی که این عمل را تسهیل می کند می باشد . اصولا تغییرات در نظام خلقتی انسان از نظر همه ادیان رد و از نظر اهل سنت و مسیحیت حرام است زیرا اعتقاد بر این است که خلقت خداوند را نباید تغییر داد و از نظر همه ادیان این امر ممنوع است .

عمل چشم گربه‌ایی چگونه انجام می شود؟

عمل چشم گربه‌ایی یک عمل سرپایی محسوب می شود یعنی بعد از یک عمل  تقریبا 3 ساعته فرد می تواند مرخص شود این عمل احتیاج به بیهوشی ندارد و با یک بی حسی موضعی و آرامش بخش تزریقی این عمل انجام می گیرد و بعد از یک هفته الی 10 روز بخیه های پلک کشیده می شود.  این عمل جز عمل های گران قیمت زیبایی بشمار می رود و هزینه نسبتا بالایی بین 8 تا 12 میلیون صورت می گیرد و باید به امر توجه نمود که هر اتفاقی برای فرد بیافتد چه کوری و چه زشت شدن حالت چشمان، قصور پزشکی نمی باشد و همه خطرات احتمالی به عهده خود فرد می باشد این بدین معنی است که هیچ شکایتی در این مبنا فرد نمی تواند انجام دهد .

خلاصه :

یکی از عمل های زیبایی که با عرف کشورما هم خوانی ندارد عمل چشم گربه‌ایی است این عمل جز عمل های پرخطر برای چشم می باشد و هیچ یک از پزشکان متخصص زیبایی این عمل را انجام نمی دهند و مجازات  این عمل مطابق قانون اساسی  2 ماه حبس و 74 ضربه شلاق می باشد.

مقالات مرتبط

30 اکتبر ,2021

انتخاب مسیر

مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی بصیر در یکی از مناطق مرکزی شهر نزدیک به غرب تهران قرار گرفته است. بسیاری از بیمارستانها...

تعداد نظرات : ۰
۳۰۸۳
30 اکتبر ,2021

دریافت نوبت

شما می توانید به 3 طریق نوبت معاینه در مرکز بصیر دریافت نمائید 1- تلفنی: با شماره 61900 تماس حاصل نمائید. در...

تعداد نظرات : ۰
۱۲۱۵۱
30 اکتبر ,2021

راهنمای طبقات

1- طبقه همکف: در صورتی که برای معاینه مراجعه کرده اید: • هنگام ورود به واحد اطلاعات مراجعه فرمائید تا ورود شما...

تعداد نظرات : ۰
۲۳۳۵
30 اکتبر ,2021

استرابیسم یا انحراف چشم

در استرابیسم ناهنجاری در محور نگاه چشمها به وجود آمده مسیر نگاه ها متفاوت است. این بیماری معمولا در اطفال شیوع دارد...

تعداد نظرات : ۰
۳۰۸۲
30 اکتبر ,2021

گلوکوم یا آب سیاه

حفره داخلی چشم عمدتا توسط ماده ای ژلاتینی به نام ویتره یا زجاجیه پر شده که قوام کره چشم را نگاه می...

تعداد نظرات : ۰
۱۹۰۲
30 اکتبر ,2021

زیبائی، ترمیمی و مجاری اشکی

زیبا دیده شدن از ویژگی هائی است که انسانها عمدتا به آن اهمیت می ورزند. زیبائی صورت و چشمها در این میان...

تعداد نظرات : ۰
۳۲۷۸
30 اکتبر ,2021

شبکیه

شبکیه لایه درونی و عمقی چشم است که از میلیونها حسگر عصبی برای گیرندگی ، ثبت و انتقال تصاویر وارد شده به...

تعداد نظرات : ۰
۲۳۵۸
30 اکتبر ,2021

قرنیه

چشم کره ای است به قطر تقریبی 5/2 سانتیمتر. لایه بیرونی این کره از بافتی سخت و مقاوم تشکیل شده که به...

تعداد نظرات : ۰
۳۷۷۰
30 اکتبر ,2021

بیمه ها

مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی بصیر طرف قرارداد بیمه ها ی پایه و تقریبا تمامی بیمه های تکمیلی و نیز برخی از...

تعداد نظرات : ۰
۱۳۲۶۸
30 اکتبر ,2021

خدمات جنبی

عـلاوه بـر ارائـه خدمـات اصلـی چشـم پـز شـکی در مرکـز فـوق تخصصـی چشـم پزشـکی بصیـر، بـه منظـور فراهـم سـاختن حـد اکثـر راحتـی...

تعداد نظرات : ۰
۱۵۷۳
30 اکتبر ,2021

کلینیک زیبائی چشم

در کلینیک زیبائی چشم با هماهنگی و وقت قبلی چشم پزشکان فوق متخصص ما به بررسی درخواستهای مراجعین پرداخته و بهترین راهکارها...

تعداد نظرات : ۰
۲۵۱۴
30 اکتبر ,2021

آزمایشگاه

آزمایشگاه تشخیص طبی بصیر همه روزه آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی می باشد.

تعداد نظرات : ۰
۱۳۳۸

پرسیدن سوالات