راه‌های برتر حفظ سلامت
۲۹ دی ,۱۳۹۷

راه‌های برتر حفظ سلامت

سلامت حالتی است که بدن از هرگونه بیماری یا آسیب آزاد باشد و فرد ذهنی بدون نگرانی و اضطراب داشته باشد. یک فرد با سلامت کامل هیچگاه از انجام وظایف خود خسته نمی‌شود. او می‌تواند به درستی کار کند و احساس عدم توانایی نداشته باشد. یک شخصیت سالم و تندرست، به عنوان یک دانش آموز، در مدرسه می‌درخشد. به عنوان یک کارمند عمومی، خدمات ارزشمندی ارائه می‌دهد و به خوبی پاداش داده می‌شود. زندگی و انرژی یک فرد سالم همیشه سبب می‌شود که هوا، آسمان، کار، غذا، لباس، بازی، کار اجتماعی، سرگرمی و همه چیز به او لذت دهد. یک فرد با اجرای راه‌های برتر حفظ سلامت زندگی را به عنوان یک هدیه جامع، دلپذیر و منحصر به فرد از خدا می‌بیند. بنابراین، سلامت یک برتری باارزش برای انسان است.

حفظ سلامت

سلامت یک نوع مسئولیت برای هر فرد است تا به طور فعال به حفظ تعادل فیزیکی، فکری، روانی، اجتماعی، محیطی و معنوی خود بپردازد. این موارد جنبه‌های مختلف سلامتی هستند که باید به آن‌ها اهمیت ویژه‌ای داده شود. برای مثال در سلامت فیزیکی فرد باید به ورزش، تغذیه و… اهمیت دهد. در سلامت فکری فعالیت‌های ذهنی خلاق و در سلامت روانی احساسات و مدیریت آن‌ها و داشتن حس همدلی نسبت به همدیگر مورد توجه قرار می‌گیرد.

راهکارهای طلایی حفظ سلامت زندگی

ورزش

​​با ورزش کردن در هوای آزاد، می‌توان سلامت نسبی را به دست آورد و در حفظ سلامت گام بزرگی برداشت، ورزش حس نشاط و سلامت را در بدن به وجود می‌آورد و سبب می‌شود که نیروی جوانی در فرد احیا شود. افرادی که ورزش می‌کنند به دلیل از بین رفتن اخلاط فاسد بدنشان در سلامت کامل به سر خواهند برد. ورزش رمز موفقیت افرادیست که در زندگی به هدف‌های مهم اهمیت می‌دهند.

ورزش

رژیم غذایی متعادل

رژیم غذایی ما باید متعادل باشد. ما باید غذای مناسب و سالم که حاوی مواد معدنی و ویتامین‌های مختلف باشد را میل کنیم. غذای ما برای سلامتی کافی است البته درصورتیکه آن را تازه و به مقدار مناسب مصرف کنیم. خوردن بیش از حد برای حفظ سلامت بسیار بد است. یکی از مهم‌ترین چیزها در رژیم غذایی مصرف مواد طبیعی و ارگانیک است و اینکه دقت کنیم تایم مشخصی برای هر وعده غذایی در طول روز معین کنیم و نظم غذایی داشته باشیم.

رژیم غذایی متعادل

استراحت و خواب راحت

یک نکته مهم در مورد حفظ سلامت این است که ما باید زمان کافی برای استراحت و خواب داشته باشیم. در اوایل شب به رختخواب رفتن از قانون‌های طلایی سلامت است. فردی که بیش از حد سخت کار می‌کند و مراقب استراحت و تایم خوابش نیست، ممکن است به زودی به سلامت خود آسیب برساند.

خواب و استراحت

دوری از استرس و نگرانی

دور شدن از استرس و فشارهای روانی در حفظ سلامت فرد خیلی مهم است. اگر شما تغذیه خوبی داشته باشید و یا سایر مولفه‌های سلامت را رعایت کنید اما نتوانید هیچگونه کنترلی بر روی استرس و دلهره‌های شبانه روزیتان داشته باشید در اعتنا به سلامتی خود کوتاهی نموده‌اید. مشغول بودن ذهن به بهانه‌های مختلف و انرژی گذاشتن بر روی مسائل متعدد و بی‌ارزش می‌تواند شما را به زودی رو به تحلیل ببرد و از شما فردی عبوس و مریض بسازد.

دوری از استرس و نگرانی

چکیده:

سلامت یکی از بهترین و بزرگترین نعمت‌هایی است که هر فرد در زندگی می‌تواند آن را تجربه کند. سلامت جنبه‌های مختلفی از جمله: سلامت روانی،جسمی، اجتماعی و … دارد که شامل: ورزش، تغذیه، مدیریت احساسات و… می باشد و مجموعه آن‌ها در کنار هم سبب شکل‌گیری معنای سلامتی و داشتن یک زندگی ایده‌آل برای فرد می‌شوند.

نظرات کاربران

تعداد نظرات در انتظار تایید :294

مقالات مرتبط

۸ آبان ,۱۴۰۰

انتخاب مسیر

مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی بصیر در یکی از مناطق مرکزی شهر نزدیک به غرب تهران قرار گرفته است. بسیاری از بیمارستانها...

تعداد نظرات : ۰
۲۹۷۴
۸ آبان ,۱۴۰۰

دریافت نوبت

شما می توانید به 3 طریق نوبت معاینه در مرکز بصیر دریافت نمائید 1- تلفنی: با شماره 61900 تماس حاصل نمائید. در...

تعداد نظرات : ۴
۱۲۰۰۶
۸ آبان ,۱۴۰۰

راهنمای طبقات

1- طبقه همکف: در صورتی که برای معاینه مراجعه کرده اید: • هنگام ورود به واحد اطلاعات مراجعه فرمائید تا ورود شما...

تعداد نظرات : ۰
۲۲۴۵
۸ آبان ,۱۴۰۰

استرابیسم یا انحراف چشم

در استرابیسم ناهنجاری در محور نگاه چشمها به وجود آمده مسیر نگاه ها متفاوت است. این بیماری معمولا در اطفال شیوع دارد...

تعداد نظرات : ۰
۲۹۸۹
۸ آبان ,۱۴۰۰

گلوکوم یا آب سیاه

حفره داخلی چشم عمدتا توسط ماده ای ژلاتینی به نام ویتره یا زجاجیه پر شده که قوام کره چشم را نگاه می...

تعداد نظرات : ۰
۱۸۱۶
۸ آبان ,۱۴۰۰

زیبائی، ترمیمی و مجاری اشکی

زیبا دیده شدن از ویژگی هائی است که انسانها عمدتا به آن اهمیت می ورزند. زیبائی صورت و چشمها در این میان...

تعداد نظرات : ۰
۳۱۹۴
۸ آبان ,۱۴۰۰

شبکیه

شبکیه لایه درونی و عمقی چشم است که از میلیونها حسگر عصبی برای گیرندگی ، ثبت و انتقال تصاویر وارد شده به...

تعداد نظرات : ۲
۲۲۶۲
۸ آبان ,۱۴۰۰

قرنیه

چشم کره ای است به قطر تقریبی 5/2 سانتیمتر. لایه بیرونی این کره از بافتی سخت و مقاوم تشکیل شده که به...

تعداد نظرات : ۰
۳۶۷۸
۸ آبان ,۱۴۰۰

بیمه ها

مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی بصیر طرف قرارداد بیمه ها ی پایه و تقریبا تمامی بیمه های تکمیلی و نیز برخی از...

تعداد نظرات : ۰
۱۳۱۳۵
۸ آبان ,۱۴۰۰

خدمات جنبی

عـلاوه بـر ارائـه خدمـات اصلـی چشـم پـز شـکی در مرکـز فـوق تخصصـی چشـم پزشـکی بصیـر، بـه منظـور فراهـم سـاختن حـد اکثـر راحتـی...

تعداد نظرات : ۰
۱۴۹۰
۸ آبان ,۱۴۰۰

کلینیک زیبائی چشم

در کلینیک زیبائی چشم با هماهنگی و وقت قبلی چشم پزشکان فوق متخصص ما به بررسی درخواستهای مراجعین پرداخته و بهترین راهکارها...

تعداد نظرات : ۰
۲۴۲۹
۸ آبان ,۱۴۰۰

آزمایشگاه

آزمایشگاه تشخیص طبی بصیر همه روزه آماده ارائه خدمات آزمایشگاهی می باشد.

تعداد نظرات : ۰
۱۲۵۲

پرسیدن سوالات